top of page

BLOG

karmerkezi_slider_03.jpeg

1- Ciro artışı kârlılığı arttırır mı?

 Brüt Kâr pozitifse evet. Cironuzdan değişken giderlerinizi çıkardıktan sonra kalan tutar, cironuzun büyüklüğüne göre önce sabit giderleri ortadan kaldıracaktır. Sabit giderlerin tamamının karşılanabileceği ciro ise Başabaş Noktanızdır / Başabaş Cironuzdur. Başabaş Noktası üzerinde yapacağınız cirodan, brüt kâr marjınız kadar net kâr edersiniz. Dolayısıyla ciro arttıkça net kâr oranınız, brüt kâr oranınıza yaklaşarak artacaktır.

Devamı...

1980’li yıllardan itibaren ülkemizde, Personelcilik kavramının yerini İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi kavramı almaya başlamıştır. Yalnız bu süreç, oldukça yavaş ilerlemiş ve ancak 1990’lı yılların sonundan itibaren, işletmelerde hayata geçmeye başlamıştır. Bilindiği gibi, bu yavaş ilerlemenin başlıca nedeni, ülkemizdeki işletmelerin aile şirketi yapısında olmasıdır. Günümüzde de bir çok büyük ölçekli işletmelerin, hatta holdinglerin, kilit noktalarında aile bireylerinin olduğu gözlenmektedir.

Devamı...

light-bulb-with-drawing-graph.jpg
Hesap erkekler

Kar Stratejisi yönetimi; yöneticilerin işlerini zorlaştıran yeni moda bir yönetim aracı değil, rekabet avantajı yaratacak stratejileri bulmaya ve onları uygulamada değişimi esas almaya yönelik bir yönetim felsefesidir...

Devamı...

ABD’de yapılan bir araştırmada, Amerikan iş dünyası bugüne dek dünyada alınmış en başarılı 10 işletme yönetimi kararını söyle belirlemiş...
10- İsviçreli saat üreticilerinin, kendi markaları için birbirleriyle rekabeti sürerken, uluslararası düzeyde öteki ülkelerin saat üreticilerine karşı işbirliği yapma kararı vermeleri.

Devamı...

Hakimler Belgesinin İncelenmesi
bottom of page