top of page
Image by Hunters Race

HAKKIMIZDA

Kar Merkezi, 45 yıllık yönetim ve 14 yıllık yönetim danışmanlığı tecrübesini firmalara aktarmak üzere, Mehmet Karagöz ve Murat Keser tarafından kurulmuştur.

 

Kâr Merkezi; amacı müşterilerinin kârlılığını arttırmak ve daha iyi yönetilmelerine katkı sağlamak olan bir Yönetim Danışmanlığı firmasıdır.

 

Vizyonumuz etik kârlılıktır.

 

Kâr Merkezi danışmanları, şu ana kadar yaklaşık 130 firmada, 300 şirket sahibi ve 2.500 profesyonel yönetici ile bu projelerini uygulamış ve başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Hakkımzda

KURUCULAR ve DANIŞMANLAR

Kurucular ve Danışmanlar
murat_keser.jpeg

Murat KESER

Yönetim Danışmanı

Endüstri Mühendisi 

    1979 yılında doğdu. Sanayi ve hizmet sektöründeki sistemlerin incelenmesi, planlanması, örgütlenmesi, yürütülmesi, denetlenmesi ve geliştirilmesi için; sistem, model ve yöntem geliştirerek sorunları önlemeye ve çözmeye dayalı bir mühendislik dalı olan Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 2003 yılında mezun oldu.

2004-2009 yılları arasında sanayi kuruluşlarında Kalite, maliyet düşürme metotları, giderlerin yönetimi ve tasarruf, stok maliyetlerinin düşürülmesi gibi konularda aktif olarak çalıştı.

2009-2018 yılları arasında yönetim danışmanlığı yapan Murat Keser, aralarında Hakan Plastik, Jantsa, ebebek, Sertel Vida Metal, Onur Air, Hattat Holding ve birçok Sanayi ve Ticaret Odası gibi dev kuruluşların bulunduğu çeşitli sektörlerden 130 firmada yaklaşık 2.750 çalışma günü gerçekleştirdi. Bu çalışmaların büyük çoğunluğu yönetim danışmanlığı ve diğer kısmı yönetim ve kârlılık seminerleri şeklinde gerçekleşti.

2018 yılında farklı bir marka ve yeni bir vizyonla Kar Merkezi'nin kurucuları arasında yer almıştır.

mehmet_karagoz.jpeg

Mehmet KARAGÖZ

Yönetim Danışmanı

Ekonomist

1953 yılında doğdu. İngiltere  University of Sunderlend' de ekonomi tahsili yaptı. 1979 yılında Transtürk Holding Denetim ve Planlama Bölümünde çalışmaya başladı. Uzun yıllar Transtürk Holding merkez ve iştiraklerinde çeşitli görevlerde çalıştı. Denetim, bütçe, planlama, yatırım fizibiliteleri, mali analizler yaptı.

Grup şirketlerinden, Makine Takım A.Ş., Fren Debriyaj A.Ş, Plastaş A.Ş, Internak Taşımacılık A.Ş., Tezsan A.Ş, Anadolu Çimentoları A.Ş., Meban A.Ş, gibi şirketlerin auditing, bütçe  ve planlama departmanlarında çalıştı.

Holding kurucusu rahmetli Fuat Süren Bey ile bire bir çalıştı. Doysan A.Ş, Iltek A.Ş , Metal Türk A.Ş gibi grup şirketlerinde Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu İcracı Üyesi olarak uzun yıllar çalıştı.

Dünya Ekonomi Tarihi, Dinler Tarihi , felsefe, sosyoloji konularına aşırı meraklı olup bu konularda yeterince şahsi inceleme ve araştırmalar yapmıştır. Halen günde en az 2 – 3 saatini kitap okumakla geçirmektedir.

2018 yılında farklı bir marka ve yeni bir vizyonla Kâr Merkezi'nin kurucuları arasında yer almıştır.

bottom of page